Радио Милева
навлечена на пејачи...

ШОК: Кија Коцкар пред бракот со Слоба Радановиќ, била во врска со уште двајца познати пејачи – едниот е Дарко Лазиќ! (ФОТО)

ШОК: Кија Коцкар пред бракот со Слоба Радановиќ, била во врска со уште двајца познати пејачи – едниот е Дарко Лазиќ! (ФОТО)

 За Кристина Кијa Коцкар во јавноста се слушна откако нејзиниот сега поранешен сопруг, Слоба Радановиќ, јавно ја изневеруваше во „Задруга“ со блогерката, сега пејачка ЛунаЃогани. По ова, Кија влезе во реалното шоу, победи, а по завршувањето на истото реши да стане пејачка.


Како и да е, по влегувањето на Кристина во светот на славните, во јавноста почнаа да се појавуваат информации за нејзините претходни љубовни врски, па така се дозна и дека Коцкар некогаш била во врска со двајца познати естрадни фаци, од кои едниот е фолк пејачот Дарк Лазиќ,  што тој и самиот го потврди:

„Да, бевме заедно. Јас ја познавав Кија долго време, многу долго. Се познаваме уште од почетокот на мојата кариера. Тоа се случи за прв пат на некое гостување на една од моите турнеи, веќе не се сеќавам каде и како. Имавме љубовна приказна, но, некако сè брзо заврши.  Сепак, убаво беше, изјави Лазиќ за босанските медиуми, пренесува „Пулс“.

Покрај  Лазиќ, голема љубов на Кија, бил и некогаш многу популарниот рапер Струка:

„Се сакавме, се вљубивме, дури и живеевме заедно. Беше тоа голема љубов, но не успеа“ – се сеќава Кија и открива дека Слоба и Струка се познавале меѓусебе, но дека на нејзиниот бивш сопруг, раперот, отсекогаш му бил трн во окото.

Инаку, Кија се појави и во спотот на Струка за песната „Како сон“ во 2010 година, но, во тоа време изгледаше сосема поинаку.

Фото: Е-сток/ Владимир Марковиќ / Инстаграм принтскрин

Останати вести од Радио Милева