Радио Милева

Шерон Стоун на свеченост се појави заедно со синот кој додека беше дете го тераше да стави ботокс – еве и зошто…

Шерон Стоун на свеченост се појави заедно со синот кој додека беше дете го тераше да стави ботокс – еве и зошто…
фото:гети имиџис

Шерон Стоун присуствуваше на една церемонија во Мадрид заедно со нејзиниот син Роуан Бронштајн, кој ги воодушеви сите присутнин колку е убав и впечатлив.

Исто така, од неговата позната мајка, која беше секс симбол уште од млада возраст, не беше лесно да се тргнат очите.

Сепак, деталите што сите ги забележаа, беа брчките на лицето на Шерон Стоун, а со овој подвиг, појавувајќи вака, таа потврди дека не сака да се придржува кон „ботокс трендот“.

Шерон,која после паузата и се врати на глумата, никогаш не беше фан на естетските корекции.

Поради нејзиниот негативен став кон ботоксот, Шерон ги шокираше сите во 2008 година сакаше нејзиниот син Руан да биде подложен на третман со ботокс, но очигледно тогаш имала добри причини…

– Мајката предложи момчето да стави ботокс затоа што имаше непријатен мирис на нозете. Таткото предложил момчето да зачести со хигиена и да носи соодветни чорапи. Откриваме дека нема потреба мајката да побара инвазивна постапка за детето – се вели во судските документи.

Да се ​​потсетиме:

Поранешните сопружници, актерка и новинар Фил Бронстин, кои беа во брак од 1998 до 2004 година и кои го посвоија Руан, се судеа околу ботоксот.

фото:Гети/Гуливер/Инстаграм

Останати вести од Радио Милева