Радио Милева

Шерон Стоун му пркоси на времето: На 61 година се појави во терсен црн проѕирен фустан (фото)

Шерон Стоун му пркоси на времето: На 61 година се појави во терсен црн проѕирен фустан (фото)
Foto: Guliver Image/Getty Images

Иако за неполн  месец ќе наполни 61 година, Шерон Стоун не се штеди да го покаже своето тело.

На хуманитарната забава организирана од Стивен Тајлер, пејачот на „Аеросмит“, Шерон се појави во долга фустан, под кој носеше црно боди.

Иако нејзиниот фустан беше долг, убавата актерка сепак можеше да ги истакне долгите  нозе и деколтето. Тоа го надополни со едноставна фризура и црвена кармин.

На забаватабеше собрана донација од 2,8 милиони долари за фондот  за помош на жените кои се  жртви на сексуално насилство.

Покрај Шарон, се појавија и  бројни познати личности како Леонардо Ди Каприо, Алис Купера, Кејтлин Џенер, Џејн Линч…

Останати вести од Радио Милева