Радио Милева
Црвенокосата гори

Шениз од „Суровиот град“ никогаш посекси позира разголена во бањата (фото)

Шениз од „Суровиот град“ никогаш посекси позира разголена во бањата (фото)
фото:мине тугај/инсатграм

Во турската серија „Суровиот град“,една од главните женски улоги ја има познатата турска актерка Мине Тугај која ја игра лошата Шениз.

Мине има одиграно околу 30-тина улоги во ТВ серии, играни филмови, но тука се и театарските улоги, реклами и фотосесии.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Mine Tugay (@minetugay)

Во најновото издание на Инсатграм таа позира во црно боди во бањата каде изгледа ултра секси.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Mine Tugay (@minetugay)

Мине е една од најбараните актерки во Турција, па не случајно е избрана да игра важна улога во високобуџетни серии.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Mine Tugay (@minetugay)

Инаку, Мине во припадноста е сосема нормална и скромна дама која е доста активна на социјалните мрежи, а од приложеното на нејзиниот профил на Инстаграм може да се забележи дека таа не преферира многу шминка, туку го нагласува природното.

Останати вести од Радио Милева