Радио Милева

Шехерезаед го покажа домот, но и богата турска трпеза со која се пофали дека е врвна домаќинка (фото)

Шехерезаед го покажа домот, но и богата турска трпеза со која се пофали дека е врвна домаќинка (фото)
фото:бергузар корел/инсатграм

Труската актерка Бегузар Корел во месец март стана мајка по вторпат и доби синче кое го носи името Хан.

Таа моментално е активно посветена на бебето, 8 годишниот син Али и сопругот, познатиот турски актер Халит Ергенч.

Во време на коронавирус, Бергузар или попозната како Шехерезад, најголемиот дел од времето го минува дома, а се покажа на Инстаграм дека е вредна домаќинка.

 

View this post on Instagram

 

#cemalsüreya ne demişti hatırlatırım.

A post shared by Berguzar Korel (@berguzarkorel) on

Имено, таа преку објавените фотографии се пофали со богатата труска трпеза, а од фотографиите делумно се виде и дел од домот на познатата актерска двојка.

 

View this post on Instagram

 

september morning 🍂

A post shared by Berguzar Korel (@berguzarkorel) on

Инаку, актерството и музиката за Бергузар Корел моментално се во мирување.

Останати вести од Радио Милева