Радио Милева

Шехерезад ја покажа собата во која расте новороденото синче Хан (фото)

Шехерезад ја покажа собата во која расте новороденото синче Хан (фото)
фото:бергузар корел/инсатграм

Турската актерка Бергузар Корел и нејзиниот сопруг Халит Ергенч го имаат 10 годишниот син Али, а на 8-ми март се остварија во улогата на родители по вторпат.

Бебето кое сега има два месеци го доби името Хан, а среќната мајка со гордост ја покажа собата каде расте нејзиното синче.

фото: „.hurriyet.com“

Таа преку видеообраќање на Инсатграм откри дека сите предмети во детската соба се веќе користени кога го родила првото дете пред 10 години, а исто така ја користи и истата бебешка облека.

фото: „.hurriyet.com“

Инаку, пред да се породи, Бергузар која исто така има и музичка кариера како пејачка, го издаде својот втор албум.

Останати вести од Радио Милева