Радио Милева

Шеф Никола од „Брза кујна“ повторно стана татко, првото машко, а второто…

Шеф Никола од „Брза кујна“ повторно стана татко, првото машко, а второто…
фото:фејсбук/никола мишковски

Еден од нашите најдобри готвачи кој публиката го препознава по кулинарското шоу „Брза кујна“, шеф Никола, стана татко по вторпат.

-Се роди нашата принцеза! Фала ти љубов моја најголема, напиша Никола на својот Фејсбук, а со тоа откри дека неговата сопруга Стефанија му родила женско дете.

Инаку, Никола и неговата сакана се венчаа на почетокот на месец јули, односно направија модерна свадбена забава на која беа присутни мал број на гости.

Инаку, ова е второ дете на 35 годишниот готвач, тој од првиот брак има син.

Честитки, да е жива и здрава принзецата која засега не е познато кое име ќе го носи!

Останати вести од Радио Милева