Радио Милева

Шако Полумента го жени синот единец, а свадбата ќе издвои огромна сума на пари

Шако Полумента го жени синот единец, а свадбата ќе издвои огромна сума на пари
фото: дамир дервишагиќ

Шако Полумента за свадбата на синот – единец која е закажана за 18 април издвоил 200 000 евра, пишува курир.рс

Како што пишуваат медиумите,  поканети се 500 луѓе, а меѓу нив и бројни колеги на пејачот.

„Шако и неговиот син отсекогаш имаа посебен однос, а тој беше многу среќен кога претходната година неговиот одлучи да се жени. Тој му кажа дека ќе се погрижи за трошоците и издвои 200 000 евра“ вели извор близок на пејачката и вели дека за потребите на прославата ја изнајмил најскапата сала во Улцињ, а ќе има 500 гости.

фото: дамир дервишагиќ

За оние кои доаѓаат од странство, Шако ќе ги покрие трошоците за сметување  и авионските карти, а освен семејството и пријателите, на свадбата ќе присуствуваат многу познати личности.

„Шако има пријатели на естрадата. Токму тоа поради тоа на свадбата ќе се најдат многу јавни личности меѓу кои Ана Бекута, Катарина Грујиќ, Стоја, Гога Секулиќ. Ќе биде убава свадба, а тој се радува како мало дете“ вели изворот.

Останати вести од Радио Милева