Радио Милева

Шакира не старее: Во петтата деценија од животот е „бомба“ во бикини (фото)

Шакира не старее: Во петтата деценија од животот е „бомба“ во бикини (фото)
фото:шакира/инсатграм/принтскрин

Светски познатата пејачка со колумбиско потекло, Шекира, ги воодушеви своите обожаватели со најновите фотографии кои ги објави на својот Интаграм.

Имено, таа сакаше да се пофали со костимот за капење во боја на лаванда, кој самата го дизајнирала.

Сепак, она што најмногу привлече внимание не беше бикинито, туку нејзиниот изглед и виткото тело на 43 годишна возраст.

 

View this post on Instagram

 

This is a new bathing suit I designed and my friend Bego made for me. I always need to create my own for the summer!

A post shared by Shakira (@shakira) on

Многумина и порачаа дека не старее и дека изгледа перфектно.

За потсетување, Шакира 10 години е во врска со Пике и имаат две деца.

Останати вести од Радио Милева