Радио Милева

Северина: „Сè во мене плаче, заробена сум во Белград бидејќи сакав да си го видам синот“ (видео)

Северина: „Сè во мене плаче, заробена сум во Белград бидејќи сакав да си го видам синот“ (видео)
фото:северина/инстаграм

Познатата пејачка Северина Којиќ објави вознемирувачки снимки на својот Инстаграм профил.

Имено, пејачката сподели видео од улиците на Загреб, каде може да се види како локалните сили се справат со ситуацијата што ги погоди вчера во раните утрински часови, кога земјотрес ја погоди хрватската престолнина.

Северина за снимката напиша:

– Јас сум „заробена“ во Белград затоа што дојдов по мојот син, кого сè уште не сум го видела … Но, утрово мојот Загреб, земјотрес … Сè плаче во мене … Благодарам доктори, војска, пожарникари и благодарам и браво на БББ- кои веднаш се организирале и помагале на бебињата и породилното одделение во Петрова болница. Да бидеме во солидарност, тоа е токму сега важно. Ајде да бидеме луѓе во ова нечовечко време.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Severina (@severina) on