Радио Милева
роденденски пораки и желби

Северина сама на себе си честиташе роденден, па… еве што и порача на 49-тата и што си посака (ФОТО)

Северина сама на себе си честиташе роденден, па… еве што и порача на 49-тата и што си посака (ФОТО)

Пејачката Северина Којиќ денес го слави својот 49 роденден, а по тој повод,како што е редот,  се огласи на социјалните мрежи. Северина „се збогуваше“ на фотографијата со 48-та година и напишала што би сакала на 49 години.

„Драга моја четириесет и осма, збогум… Утре те менува за 49-тата.  Драга моја 49-та, седни малку, за да поразговараме. Те молам, нека не те залажува мојата детска разиграност и да помислиш дека лесно ќе ме поминеш … Некои твои „злобни“ претходници несебично ми „подарија“ многу од сè и сешто не многу убаво, што некои го нарекуваат „искуство… Така што… те молам, не мавтај ми со бројки, имај во предвид дека секоја твоја „злобна“ претходничка, убаво ја дочекав и испратив, како што те ви испратам и тебе… доколку е потребно. Иако имаше многу повеќе добри години. Ако си добра, јас ќе бидам твојот најдобар пријател и ќе ги решам сите твои проблеми, само ти опушти се и дозволи ми се’ јас  да направам. Како што би рекол Алан Форд: „И претходно сме имале проблеми, па не сме ги решиле“. Биди ми весела, танцувај со мене, пеј, биди среќна, безгрижна, биди сакана и сакај и потруди се со својата мудрост и ум да ја разврзеш секоја кризната состојба … И покрај сите пречки. Знаеш која … Затоа што не се предавам и ниту една година не ми ја одзеде надежта и вербата во доброто, иако некои, признавам, се баш се потрудија… Затоа те советувам да не се обидуваш тоа или … Само смеј се секој ден (како на оваа фотографија) и сè ќе биде добро. ОК? Не се предавај, четириесет и деветта! Поздрав до генерацијата 1972 година“ – напиша Северина.

Останати вести од Радио Милева