Радио Милева

Северина наводно се разведува од Игор поради Јована Јоксимовиќ

Северина наводно се разведува од Игор поради Јована Јоксимовиќ
Foto: Petar Đorđević/Zorana Jevtić

Северина не случајно „пропуштила“ да дојде на концертот на свекорот Драган Којиќ-Кеба, иако беше најавено дека ќе гостува.

Имено, хрватската пејачка решила да се разведе од Игор Којиќ, по три години брак, пишува српски Курир.

Причината поради која Северина наводно побеснела е српската водителка Јована Јоксимовиќ, а претходно ги уценила Којиќ никако да не ги поканат Јоксимовиќ.

FOTO: KURIR

Приказната допрва почнува, а пак на социјалните мрежи нештата изгледаат сосема поинаку.

 

View this post on Instagram

 

Naše afričko vjenčanje ❤️❤️❤️ #tb #zanzibar #tanzania #volimstosevolimo #ljubavseljubavljuvraca

A post shared by Severina Kojic (@severina) on

Северина објави ретро фотографи од одморот од Занзибар каде е со Игор, а во описот напиша дека на концерот не се појавила поради вироза.

Најчесто се вели дека каде што има чад има и оган, а дали ќе биде така во случајот, останува да видиме дали е само медиумска шпекулација или пак она другото.