Радио Милева
Љубовта со љубов се враќа...

Северина ја преполни загребска „Арена“, но главна ѕвезда во бекстејџот беше некој друг… (ВИДЕО)

Северина ја преполни загребска „Арена“, но главна ѕвезда во бекстејџот беше некој друг… (ВИДЕО)

Северина ја преполни загребска „Арена“. Илјадници срца чукаа заедно со нејзиното од возбуда, исто толку грла пееја заедно со хрватската поп дива во едн глас речиси за време на целиот концерт.

Спектакуларна глетка, и уште поспектуларно доживување, особено за време на емотивните моменти какви што беа изведбите на баладите кои допираат до срцето. Една од песните Севе му ја посвети на својот син Александар, над кого неодамна судски го изгуби старателството од бившиот сопруг Милан Поповиќ.

„Ја пеам оваа песна не само за мојот син, туку за сите деца на светот и за сите мајки“, рече Северина, пеејќи ја со посебни емоции песна „Родено мое“, која ја посветеи на нејзиниот син, а на крајот не додржа и се расплаче.

 

View this post on Instagram

 

Zivot je borbeno polje ❤ #ljubavradjaheroje #severina #arenazageeb #rodjenomoje💞

A post shared by IVANA (@ivanaelenazg) on


Но, освен на синот,  Севе посвети уште една песна на некој друг…

 

View this post on Instagram

 

#virujenute #themagictour #arenazagreb #zagreb #volimstosevolimo #ljubavseljubavljuvraca #severina

A post shared by Severina Kojic (@severina) on

Некој, кој и е исто толку близок и сакан, некој кој знае што значи да се минува низ она што таа минува заради изгубеното старателство над своето дете, зашто Северина е нејзино дете, а малиот Александар нејзин внук.

Токму таа – „госпоѓа Мама“ исто така доби своја песна на концертот, но мајката на Северина беше главна уште пред почотокот на истиот, кога влезе во бекстејџот. Беше дочекана со аплаузи и стоечки скандирања од присутните зад сцената кои извикуваа: „Мама, мама, мама…“ , а Северина штом ја виде и падна во прегратки, а следуваа и бакнежи! Тоа веднаш ја побуди љубопитноста на камерите и фотографите, па „госпоѓа мама“ ја засени својата ќерка и беше главна ѕвезда во бекстејџот!

 

 

View this post on Instagram

 

MA-MA! MA-MA! MA-MA! ❤️ #mama #themagictour #arenazagreb #zagreb #volimstosevolimo #ljubavseljubavljuvraca #severina

A post shared by Severina Kojic (@severina) on

„Љубовта со љубов се враќа“ – напиша Севе во посветата покрај видеото кое го овековечи овој емотивен момент!

 

Останати вести од Радио Милева