Радио Милева

Северина е лута на Лепа Брена поради Пријовиќ!

Северина е лута на Лепа Брена поради Пријовиќ!
фото:инстаграм

Не само што Северина Којиќ завојува со својот креативен тим, сега се чини дека е решена да оди во војна и со соседите на Бежаниска коса, така што повеќе не разговара со Лепа Брена.

Наводно, причина била Александра Пријовиќ и нејзината соработка со групата Фолк Хаус, која Северина ја сакала за себе.

– Северина е крајно суетна, па ја обвини Александра Пријовиќ за ангажирање на музичарите што ги сакаше таа. Пред две седмици, беше кај свекорот Кеба, а додека шеташе со сопругот, ја сретна Брена, која не ја поздравиле – вели извор за Свет, додавајќи:

фото:инстаграм

– Брена беше во чудо, но бидејќи беше преку улица, таа не кажа ништо. Подоцна, Севе им кажала на пријателите дека Брена можела да ја советува снаата да не го зема бендот на Лукас, но Александра не знаела тогаш дека Северина сака да работи со нив.

фото:инстаграм

– Северина очигледно не знае дека Брена не може да влијае на нејзината снаа или нејзините синови, затоа што ако можеше, сите ќе живееја со неа и Боба во вилата што ја имаат веднаш до Којиќ на Бежаниска коса. Брена и Кеба сè уште се во супер врска и редовно се посетуваат меѓусебно, но во никој момент ниту еден од нив не ја покрена оваа тема – тврди изворот за српскиот медиум.

Останати вести од Радио Милева