Радио Милева
ретко се појавува во јавност

Сестрата на Рада Манојловиќ не е јавна личност и изгледа вака (фото)

Сестрата на Рада Манојловиќ не е јавна личност и изгледа вака (фото)
фото: принтскрин/инстаграм/рада манојловиќ/ марија манојловиќ

Една од најпопуларните млади пејачки, Рада Манојловиќ во раната младост ја изгуби својата мајка, а сега нејзиното семејство го сочинуваат нејзиниот татко Раде, сестрата Марија и полубратот Ненад Манојловиќ.

Рада многупати во јавност истакна дека е многу поврзана со семејството и дека ти и се’ во животот.

Пејачката на нејзиниот татко му изгради куќа во родното место Четереже, а својата сестра Марија ја запиша на курс за шминкање кога виде дека има талент за тоа.

По завршениот курс, Марија работи како шминкерка, а често ја шминка и Рада за јавни настапи или гостувања во емисии.

Еве како изгледа сестрата на Рада.

Останати вести од Радио Милева