Радио Милева

Сестрата на Цеца славеше 15 годишнина од брак, а еве како пејачката и нејзината ќерка Анастасија им честитаа (фото)

Сестрата на Цеца славеше 15 годишнина од брак, а еве како пејачката и нејзината ќерка Анастасија им честитаа (фото)
фото:цеца ражнатовиќ/инстаграм

Цеца Ражнатовиќ и честиташе на сестрата Лидија за годишнината од бракот, а внуката Анастасија и се придружи во честитката.

Во краткото видео што го сподели пејачката преку Инстаграм, се гледа како Лидија е во прегратките на сопругот Предраг и заљубени како првиот ден ги гледаат  најубавите моменти од заедничкиот живот на големото платно во домот, сеќавајќи се низ што поминале.

„Среќно за првите 15 години брак!“ напиша Цеца, која отсекогаш била многу блиска со својата сестра која до неодамна живееше во вилата на Ражнатовиќ.

“Ве сакам!” додаде таа.

“Тетка и Цоле, среќна 15-годишнина од бракот!” се приклучи Анастасија на честитките. На прославите и убавите моменти кај Ражнатовиќ им нема крај, а за неколку дена ќе се случи и големата свадба на Вељко и Богдана.