Радио Милева

Семејна идила: Елена Миленковска и Гуте направија неодолива фотосесија со синчето (фото)

Семејна идила: Елена Миленковска и Гуте направија неодолива фотосесија со синчето (фото)
фото:елена миленковска/инстаграм

Македонско-српската „Гранд“ брачна двојка Елена Миленковска и Гуте Маринковиќ уживаат во улогата на родители, во која за прв пат се остварија во месец мацрт, а нивното синче Максим сега има седум месеци.

Тој е веќе потпораснато бебенце, па мама и тато веќе почнаа да го носат и по емисии. Елена и Гуте живеат во Србија, а со тоа им се подостапни на медиуите кои често ги канат пред камери. Овој пат во емисија зборуваа за љубовта, бракот, семејството… Како пример кој го издвоија за среќно семејство беше Владан Савиќ, пејачот на„Магла бенд“ и неговата сопруга Јована Јоциќ со која ја доби ќерката Анѓелија.

Но и среќата и исполнетиот живот со љубов се гледа и на секоја нова објава на социјалните мрежи. Јано е и нормално дека сега светот им се врти околу малиот наследник, кој е главна преокупација на двајцата млади пејачи.

Естрадниот пар не се штеди кога станува збор за нивниот приватен живот, па редовно на социјалните мрежи објавуваа што им се случува, односно ја обелоденија својата врска, свадба, открија дека ќе станат родители, го открија полот на бебето, името, а неодамна Елена за првпат го покажа и лиценцето на синот.

 

View this post on Instagram

 

Onaj ko bi želeo da putuje srećno, mora da putuje bez mnogo stvari. Mi smo poneli puno ljubavi, sreće, mašte i ovu prelepu biciklu uz koju će Maksim doživeti svoje prve avanture. @kinderfeets.rs @mamino.rs Uvek ću mu pričati da živi u divnom svetu koji je pun lepote, čari i avantura i da nema kraja avanturi koju možemo imati samo ako je tražimo otvorenih očiju.☘️ . . . . . . . #elenamilenkovska #gutemarinkovic #love #music #babylove #babyboy #baby #Maksim #mommy #daddy #babylyphoto #family #adventure #ontheroadagain #couplegoals #cute #happiness #familyphotography #travel #photography #goodlife #goodvibes . . . 💟

A post shared by 𝐄𝐋𝐄𝐍𝐀 Milenkovska 🅂🄸🄽🄶🄴🅁 (@elenamilenkovskaa) on

Секој слободен миг младото семејство го користи за да го мине заедно, а на задоволството и среќета во тие моменти им нема крај.

фото:елена миленковска/инсатграм/принтскрин

Тоа се гледа и на нивната најнова неодолива фотосесија која ја објавија, а мама, тато и наследникот позираат во природа, пред чист пат пред себе, кој посакуваме постојано да им биде таков и во животот.

фото:елена миленковска/инсатграм

Останати вести од Радио Милева