Радио Милева
Никогаш посреќна

Селма Хаек во шестата деценија се соблече во бикини и покажа зошто е една од најубавите на светот (фото)

Селма Хаек во шестата деценија се соблече во бикини и покажа зошто е една од најубавите на светот (фото)
фото:селма хаек/инстаграм принтскрин

Актерката Селма Хаек сподели фотографија во костим за капење и ги воодушеви следбениците на социјалните мрежи со својот изглед на 54-годишна возраст.

Во дводелен костим за капење се истакнаа нејзините облини, како и затегнатиот и тенок струк.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Salma Hayek Pinault (@salmahayek)

„Никогаш не сум била посреќна да бидам здрава и да сум во контакт со природата“, напиша Салма споделувајќи неколку фотографии од одморот.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Salma Hayek Pinault (@salmahayek)

Холивудската актерка е мажена за францускиот милијардер Франсоа – Хенри Пино, чие богатство се проценува на 37,3 милијарди долари, што ја рангира меѓу 30-те најбогати луѓе во светот.

Останати вести од Радио Милева