Радио Милева
секси пратенчка

Секси пратеничка: Заради нејзиното деколте, никој не ја следеше собраниската седница (ФОТО+ВИДЕО)

Секси пратеничка: Заради нејзиното деколте, никој не ја следеше собраниската седница (ФОТО+ВИДЕО)

Бразилската политичарка Ана Паула да Силва, таканаречена Паулина ги полуде своите колеги со нејзиниот провокативен изглед на седницата која се одржа на 1-ви февруари.

Луѓето само зјапале во нејзиното деколте и никој ништо не слушал што се зборува.

Во коментарите, на социјалните мрежи еден маж прокоментирал: „Очекував дека пратеничката можеше да ги покаже своите способности без да се соблече“.

Нејзиниот провокативен имиџ стана тема и вомедиумите, па во интервју за еден од нив, Паулина изјавила дека нема намера да ги крие своите облини за другите да бидат задоволни, но и дека не очекувала нејзината облека да предизвика толку коментари.

Од Собранието на Санта Катарина соопштија дека пратеничката не прекршила никаков кодекс за облекување и однесување, така што едвај се чека следната собраниска седица.

Останати вести од Радио Милева