Радио Милева
игри за возрасни

Секс фетиши на познатите: Рики Мартин сака „златен туш“, Кристен Стјуарт лиже пазуви, Памела Андeрсон обожава да и ги лижат нозете, Анџелина Џоли се согласува на се’…

Секс фетиши на познатите: Рики Мартин сака „златен туш“, Кристен Стјуарт лиже пазуви, Памела Андeрсон обожава да и ги лижат нозете, Анџелина Џоли се согласува на се’…

Јавни личности во регионот, за Македонија и да не говориме, не сакаат да зборуваат за начинот на кој водат љубов, додека ѕвездите од светскиот џет-сет, отворено и без грам срам зборуваат за тоа. Според нив, оддамна го надминале класичниот секс, па тие отидоа чекор понатаму, така што еротските игри за возрасни можат да бидат многу поинтересни од самиот сексуален чин.

Така, едни в кревет сакаат да лижат пазуви, а другиво текот на ноќта да имаат секс повеќе од четири пати, трети претпочитаат нивниот партнер да користи играчки и вештачки помагала, а  постојат и оние кои обожаваат “златен туш”.

Џон Леџенд и неговата сопруга, Криси Тејген, сметаат дека нивниот најголем фетиш е да водат љубов на јавни места.

Додека беа заедно, Анџелина Џоли и Бред Пит беа следени од јавноста повеќе од кого и да било. Кога даваше интервјуа за медиумите, Анџелина призна дека е фан на садо-мазо игри, сака партнерот да ја камшикува, а  еден од нејзините фетиш е и сечење со жилет. Таквите изјави ги потврдија и нејзините партнери, кои истакнаа дека таа „се согласува со сè“.

Рики Мартин неодамна доби трето дете, но на возраст од 38 години призна во јавноста дека сака партнери од истиот пол. Сепак, тоа не го спречило да има деца со помош на сурогат мајка. Заедно со неговиот партнер Џејван Јозеф призна фетиш со кој шокираше многумина од неговите фанови. Имено Мартин сака „златен туш“ за време на сексуалниот однос… Или поточно да уринира по својот партнер.

„Признавам дека тоа е многу секси за мене. Температурата на водата не е како температурата на телото, и тоа е она што ме возбудува толку многу“ – призна Рики.

Ѕвездата на филмот „Зајдисонце“, Кристен Стјуарт, можеби  има најодбивен фетиш. Таа сака да ги лиже пазувите на партнерот за време на сексот. Како што објасни, таа сака да го почувствува мирисот на туѓите пазуви, а лижењето на “неизмиени” пазуви е најдобриот показател за љубовта.

На сексапилот на Ева Лонгорија малкумина можат да останат рамнодушни, но таа најмногу сака партнерот да ја врзе за време на сексот за креветот. Дури кога сфаќа дека е доволно добар во таа игра, таа сака да посегне по повеќе и поопасни садо-мазо игри.

Поранешен сопруг на Памела Андерсон, Томи Ли призна дека неговата партнеркаобожува да и ги лижат нозете. Потоа таа го шокираше светот кога откри што бара тапанарот. Неговата омилена секси игра е онаа  кога жената го задоволува, односно станува апсолутно доминантна.