Радио Милева
Кој слуша вести покрај ваква појава?

Секојдневно ги шокираше гледачите со своите безобразни изданија во информативна емисија, а сега водителката на гледачите им приреди „ладен туш“ (фото)

Секојдневно ги шокираше гледачите со своите безобразни изданија во информативна емисија, а сега водителката на гледачите им приреди „ладен туш“ (фото)
фото:ромина маласпина/инстаграм принтскрин

Ромина Маласпина (26) е аргентинска ТВ водителка, а оваа дама има цела армија фанови и публиката обожава да ја гледа, особено машкиот дел, поради фактот што редовно носи деколте пред камерите, а понекогаш и „заборава“ да облече градник.

Ромина се занимава со економски извештаи, но сериозната тема не ја спречува да скокне во провокативни изданија, а аргентинската публика е среќна што ја следи и во самата емисија и на социјалните мрежи.

Сепак, таа неодамна ја шокираше јавноста признавајќи дека ќе го напушти новинарството, а оваа вест ја сподели на Инстаграм.

Како што се очекуваше, таа наиде на низа реакции и молби да не го стори тоа и наскоро ја утеши публиката ветувајќи и дека сепак ќе биде присутна на малите екрани.

Засега не е познато што има во план, но атрактивната Аргентинка откри дека новиот проект ќе биде огромен чекор напред во нејзината кариера.

Ромина се прослави во 2015 година како натпреварувачка во реално шоу, а само неколку месеци подоцна ја красеше насловната страница на локалното издание на „Плејбој“. Таа исто така се обиде да влезе во музичкиот свет, но на крајот нејзината кариера како телевизиски презентер беше најдобра.

Таа се приклучи на кабелската телевизија „Канал 26“ во јуни 2020 година, што ја направи уште попозната, па не е изненадувачки што ја следат скоро три милиони луѓе на Инстаграм. Таму, таа редовно воодушевува со секси фотографии на кои со задоволство ги покажува своите прекрасни атрибути.

Останати вести од Радио Милева