Радио Милева

Сека организираше забава по повод доаѓањето на бебето Исак (фото)

Сека организираше забава по повод доаѓањето на бебето Исак (фото)
фото:инстаграм

Пејачката Сека Алексиќ наскоро ќе се породи и на свет ќе го донесе својот втор син за кого со сопругот веќе одлучија дека ќе се вика Исак.

Сека организираше забава која популарно се нарекува „бејби шауер“.

За таа прилика, пејачката си собра своите најдобри пријателки, а амбиентот беше во сина и бела боја.

фото:инстаграм

Алексиќ не ја снимнува насмевката од лицето, а многумина коментираат дека за трудница во поодмината бременост изгледа одлично.

Останати вести од Радио Милева