Радио Милева

Сека и Вељко му славеа роденден на Јаков: Темата и амбиентот ќе ве воодушеват (фото)

Сека и Вељко му славеа роденден на Јаков: Темата и амбиентот ќе ве воодушеват (фото)

Пејачкат Сека Алексиќ и Вељко Пијикиќ го прославија вториот роденден на синот Јаков во грандиозен стил.

Моментите од прославата Сека ги сподели со следбениците на Инстаграм, а според коментарите повеќемина се воодушевени од амбиентот на прославата.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Seka Aleksić | Artist (@seka_aleksic) on


Темата е циркуз, а просторот е уреден во тој стил, со многу реквизити, како блаони во облик на животни, плишани мечиња…

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Seka Aleksić | Artist (@seka_aleksic) on

Се најдоа и Маша и Медо кое можеби не беа во темата, но ги сакаше малиот славеник.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Seka Aleksić | Artist (@seka_aleksic) on

Семејството носеше посебни маички со името Јаков, а посепен печат остави тортата со истата тематика.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Seka Aleksić | Artist (@seka_aleksic) on

Останати вести од Радио Милева