Радио Милева

Сека и сопругот го претворија ресторанот како Дизниленд по повод третиот роденден на синчето Јаков (фото)

Сека и сопругот го претворија ресторанот како Дизниленд по повод третиот роденден на синчето Јаков (фото)
фото:инстаграм/сека алексиќ

Фолк пејачката Сека Алексиќ и нејзиниот сопруг Веjко Пиљикиќ се многу горди и среќни, бидејќи нивниот син наполни три години.

Оваа славна двојка реши да организира гламурозна роденденска прослава за нивниот малиот Јаков.

фото:инстаграм/сека алексиќ

Роденденската прослава се одржа во еден елитен ресторан, а бидејќи Сека е позната по тоа дека обожава декорирање, амбинентот изгледаше весело, колоритно, како во Дизниленд.

фото:инстаграм/сека алексиќ

Додека гостите уживаа на забава, домаќините наздравуваа и се радуваа со присутните, а секако не пропуштија и да направат многу фотографии.

фото:инстаграм/сека алексиќ

Патем, Сека Алексиќ моментно е во блажена состојба по втор пат и за неколку месеци ќе му  подари на својот син братче кое ќе се вика Исак.

фото:инстаграм/сека алексиќ

фото:инстаграм/сека алексиќ

фото:инстаграм/сека алексиќ

фото:инстаграм/сека алексиќ