Радио Милева
пресреќна

Сека Алексиќ за првиот роденден на синот Јован домот го претвори во бајка

Сека Алексиќ за првиот роденден на синот Јован домот го претвори во бајка
фото: Инстаграм/сека алексиќ

Пејачката Сека Алексиќ го слави првиот роденден на синот Јован, а посебно се потруди околу декорацијата на нејзиниот дом.

Таа на своите следбеници на Инстаграм им покажа во што ќе уживаат нејзините мали наследници.

Kако Сека го уреди домот за првиот роденден на синот, погледнете тука.

Инаку, пејачката со емотивна порака го честиташе првиот роденден на Јован.

фото: Инстаграм/сека алексиќ

„Ова е една твоја плус капка во животот. Животот е океан, а ти ќе го спознаеш. Да не го броиш и мериш во капки бидејќи тоа е многу подлабоко отколку од површината која се набљудува. Да знаеш ако не лекува и не храни, не е љубов. Да ја чуваш како капка вода на дланка. Јоване, среќен роденден. Верувај ми, ова е почеток на второто патување, а ти веќе го направи првиот чекор. Нека Бог те благослови“, напиша пејачката во роденденската честитка.

Останати вести од Радио Милева