Радио Милева

Сека Алексиќ точно на полноќ ја дочека големо роденденско изненадување од сопругот (видео)

Сека Алексиќ точно на полноќ  ја дочека големо роденденско изненадување од сопругот (видео)
фото:принтскрин/инстаграм/секаалексиќ

Пејачката Сека Алексиќ денес го слави својот 38-ми роденден, а изгледа дека славењето во нејзиниот дом почнало точно на полноќ.

Нејзиниот сопруг Вељко Пиљикиќ одлучил да и приреди изненадување кое пејачката не го насетила. Имено, како што самата објасни на Инстаграм, Сека тргнала на спиење, а тогаш глетката ја оставила без здив.

 

View this post on Instagram

 

Blagoslov je što te imam! ❤️

A post shared by Seka Aleksić (@seka_aleksic) on


Нејзиниот сопруг запалил свеќи кои ги наредил во облик на големо срце, а во средината се наоѓал огромен букет цвеќе и подарок од познат бренд.

-Благослов е што те имам. А само што тргнав на спиење, напиша Сека во описот на снимката што ја објави.

 

View this post on Instagram

 

A samo što sam pošla na spavanje…😇 #suprisebirthday #sekaaleksic

A post shared by Seka Aleksić (@seka_aleksic) on


Нејзините следбеници кои сега бројат преку милион, и го честитаа роденденот, а и порачаа дека има прекрасен сопруг кој уште еднаш покажа колку ја сака.

Останати вести од Радио Милева