Радио Милева

Сека Алексиќ проговори за кавгата со Дара Бубамара: „Некои пејачи се пејачи без причина!“

Сека Алексиќ проговори за кавгата со Дара Бубамара: „Некои пејачи се пејачи без причина!“
фото:дамир дервишагиќ/соња спасиќ/курир.рс

Сека Алексиќ искрено зборуваше за своите колеги пејачи, а потоа се осврна на Дара Бубанара, со која не е во добри односи.

Пејачката истакна дека исклучително ја цени и почитува нејзината помлада колешка Милица Тодоровиќ.

“Милица е навистина одлична, убава е, згодна е, пее феноменално и има нормални и убави песни. Таа е навистина одлична за мене и навистина ја сакам”, рече Сека и додаде:

 

View this post on Instagram

 

Zelim svima lep i nasmejan dan 😻

A post shared by SEKA ALEKSIĆ (@seka_aleksic) on

„Денес имате милион пејачи кои се пејачи без причина “.

Таа даде и краток коментар за прашањето за кавгата со Дара Бубамар, со која не разговара со години.

 

View this post on Instagram

 

❣️

A post shared by Dara Bubamara (@darabubamara_official) on

“Нема кој на кого да прости, што се случи се случи. На никој не му посакувам зло, на сите им посакувам здравје и среќа во бизнисот”, рече Сека во емисијата “Ексклузив”.

Останати вести од Радио Милева