Радио Милева
свекрва и снајка, како ќерка и мајка

Сека Алексиќ има идеален брак, а еве во какви односи е со нејзината свекрва

Сека Алексиќ има идеален брак, а еве во какви односи е со нејзината свекрва
фото: Принтскрин/инстаграм/секаалексиќ

Пејачката Сека Алексиќ и нејзиниот сопруг Вељко Пајкиќ се еден од најстабилните бракови на српската јавна сцена.

Тие поминаа низ многу предизвици, а е пејачката вели дека е благодарна што го запознала сопругот.

„Бог ми го прати овој ангел и отогаш ништо не е исто. Семејството ми дава сила за се, кога ќе ги видам синовите и Вељко, јас сум среќна и благодарна“, одговори Сека на прашањата од следбениците.

фото: Принтскрин/инстаграм/секаалексиќ

Пејачката откри каков е нејзиниот однос со мајката на Вељко, односно нејзината свекрва.

„Ја нарекувам мамо, макице, мајко…како – кога“, одговори Алексиќ.

Потсетуваме, во јануари оваа година парот го доби нивниот втор син за кој го одбра името Јован.

Останати вести од Радио Милева