Радио Милева

Сека Алексиќ ги откри бујните облини во костим за капење на пет месеци по породувањето (фото)

Сека Алексиќ ги откри бујните облини во костим за капење на пет месеци по породувањето (фото)
фото:сека алексиќ/инстаграм

Поминаа пет месеци откако популарната српска пејачка Сека Алексиќ стана мајка по вторпат и на свет го донесе својот син Јован.

Иако помина релативно кусо време по породувањето, Сека интензивно работи на своето тело и враќање на линијата во посакуваната форма.

Пејачка неодамна излезе до сугестија со сите новопечени мајки да не форсираат за губење на килограмите, бидејќи на телото му е потребно време.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by SEKA ALEKSIĆ (@seka_aleksic) on

Сека живее во луксузна вила каде има и базен, па се разголи во костим за капење и позираше, а фотографиите ги објави на својот Инсатграм профил.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by SEKA ALEKSIĆ (@seka_aleksic) on

Покрај мајчинството и посветеноста на својот изглед, Сека откри и дека работи на нова песна која ќе излезе наскоро.