Радио Милева
штркот слета во емисија...

Сека Алексиќ е трудна: Пејачката во емисија кај Иван Ивановиќ, несакајќи призна дека пак ќе стане мајка! (ВИДЕО)

Сека Алексиќ е трудна: Пејачката во емисија кај Иван Ивановиќ, несакајќи призна дека пак ќе стане мајка! (ВИДЕО)

Фолк пејачката Сека Алексиќ беше гостинка во шоуто на мегапопуларниот Иван Ивановиќ, каде несакајќи на водителот му призна дека по втор пат ќе стане мајка!

Имено, на прашањето: „Дали се’ уште има проблеми кога ќе и дојдат оние денови?“, на пејачката и се испушти: „Па, сега ги немам“… На тоа Ивановиќ се надоврза: „Чекај, што сакаш да кажеш дека сега не добиваш…?“

„Не…“ – го прекина Сека.

„Па луѓе мои, значи сакаш да ми кажеш дека си бремена?“  – френетично праша Иван, а Сека ја обзнани веста, давајќи потврден одговор!

Да ве потсетиме, Сека и сопругот го имаат синот Јаков, кој на свет дојде по долга борба за потомство.

Погледнете како Сека откри дека е повторно во блажена состојба:

Останати вести од Радио Милева