Радио Милева
За крај

Сега навистина е крај: Игор Којиќ официјално го напуштил станот на Северина

Сега навистина е крај: Игор Којиќ официјално го напуштил станот на Северина
фото:северина/инстаграм принтскрин

Северина и Игор Којиќ сонивната проблематична врска ја фасцинира јавноста веќе подолго време бидејќи е очигледно дека нешто „се готви“, а ниту една од страните не сака да ги негира или потврди обвинувањата.

Брачната двојка Северина и Игор Којиќ, како што пренесуваат тамошните медиуми, не живеат заедно откако таа демонстративно го напушти Белград пред една година.

Иако факт е дека пејачката поминува сè повеќе време во Хрватска, додека Игор објавува фотографии на својот „Инстаграм“ профил на кои може да се види како посетува манастири, па се шпекулира дека во овој тежок период нашол утеха во верата.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Igor Kojić (@igorkojic)

Медиумите дури објавија дека таа продолжила и дека има нова љубов, додека Игор е во емотивно нарушување поради оваа ситуација.

Сите нивни брачни проблеми започнаа во април минатата година за време на полицискиот час кога таа беше фатена како се движи околу Бежанијска коса.

– Кон средината на април минатата година, веднаш одекна веста дека Северина се расправала со нејзиниот сопруг и дека полицијата ја фатила како се движи без дозвола за време на полицискиот час, кој беше во сила во тоа време. Само што ја одведоа кај судијата за прекршоци и ја платија казната, таа ги спакува и ги напушти семејниот дом на Којиќ во Белград. Двајцата не се сретнаа неколку месеци затоа што таа не се врати во Србија, па дури и кога Игор ја посети Хрватска кон средината на септември, пејачката наводно не го видела ниту тогаш, иако сè уште имал свои лични работи, што тој дури сега ги зеде и дефинитивно се исели од нејзиниот стан – вели добро информиран извор на „Српски телеграф“.

Ништо официјално не е кажано за нивната врска, бидејќи сите мудро молчат.

Се шпекулираше дека во тоа време таа била во врска со винарот Томислав Воштиниќ, па логично е дека во тоа време воопшто не се грижела за расправијата со мали Кеба. И двајцата мудро молчеа за статусот на бракот пред медиумите, па никој од нив не објави за пропаѓање на љубовта.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Severina (@severina)

Којиќ имаше само неколку чудни статуси на социјалната мрежа кои укажуваа на раскин и кои многумина ги протолкуваа како некои инсинуации упатени на неговата сопруга, за која тој не потврди дека е нејзин поранешен до денес. Посебно внимание привлече фактот што Игор се повлече по Северина и се посвети на верата и започна да ги посетува манастирите, додека таа пренесуваше главно објави на Инстаграм како ужива.

Останати вести од Радио Милева