Радио Милева
Остар удар

Сега и Босанац ја нападна Карлеуша за изгледот, а таа му возврати: „Жената ако е мајка не треба да изгледа како домашна помошничка!“ (фото)

Сега и Босанац ја нападна Карлеуша за изгледот, а таа му возврати: „Жената ако е мајка не треба да изгледа како домашна помошничка!“ (фото)
фото:јелена карлеуша/инстаграм

На социјалните мрежи често можеме да видиме полемики околу облекувањето на Јелена Карлеуша. Многумина истакнуваат дека нејзината скудна облека е несоодветна за мајка, а спротивставените мислења за нејзиниот нов стајлинг повторно експлодираат.

Јелена Карлеуша повторно беше мета на критики поради провокативни стајлинзи. Во фокусот е повторно фактот дека таа е мајка и дека голотијата не и одговара.

Последната епизода на популарното ТВ шоу „Ѕвездите на Гранд“ не помина без расправии меѓу членовите на жирито. Саша Поповиќ ја предизвика Јелена да прошета со нејзината провокативна комбинација, истакнувајќи дека „мајката на две деца ќе излезе на сцената и ќе му честита на кандидатот“.

Имено, тоа предизвика бурни реакции кај нејзиниот колега Драган Стјоковиќ Босанац, кој за нејзиниот изглед го рече следново:

 

View this post on Instagram

 

A post shared by JELENA KARLEUŠA (@karleusastar)

– Имаме многу мајки во нашето жири, мислам дека ова е класичен пример за тоа како мајка застанува и нема што повеќе да дава, нема повеќе облека за носење, иако имаме друга (Вики) која покажа што значи да се биде мајка на едно дете, вие сте пообучени, затоа што чини повеќе за две деца – рече Босанац.

– Мајка, тоа е темата што ја започнавме, дека жената, ако е мајка, не треба да се покажува, да оди во манастир, да изгледа како домаќинка и да си ја заврши работата – одговори Јелена на својот колега Босанац и потоа додаде:

– Јас сум мајка во својата куќа, не сум во сценски костум. Моите деца се прекрасно воспитани, со сите петки, примерни, пријатни, скромни деца и сите велат дека сум прекрасна мајка. Да се има своја работа нема никаква врска со тоа каква мајка сум, ниту пак ме одредува. Само можам да ти кажам дека моите ќерки се горди на својата мајка – рече Карлеуша и продолжи:

 

View this post on Instagram

 

A post shared by JELENA KARLEUŠA (@karleusastar)

– Тие можат да научат од нивната мајка како е да се биде независен, успешен, како е да се бориш, како да не попуштиш. Како е да се биде жена во машки свет, полн со предрасуди, балкански, селски менталитет, каде што жената ја газат и не ја почитуваат поради својата сексуалност. Ги учам моите ќерки да не се срамат од својата сексуалност, од нивната женственост или од своето тело и да имаат свое јас, како и дека никој не смее да ги обвинува за тоа што се убави и згодни, заврши Карлеуша.

Останати вести од Радио Милева