Радио Милева

Сега цел свет знае како мириса интимата на Гвинет Палтроу: Свеќата на актерката веќе е распродадена (фото)

Сега цел свет знае како мириса интимата на Гвинет Палтроу: Свеќата на актерката веќе е распродадена (фото)
фото:гвинет палтроу/инстаграм

Холивудската актерка Гвинет Полтроу дошла до бизарна идеја да продава свеќа која има мирис како нејзината вагина.

Неодамна на нејзиниот сајт започна да се продава и ароматична свеќа која “мириса како нејзиното меѓуножје”. Свеќата се продава по цена од 67 евра и што е уште пооткачено е тоа што веќе е распродадена.

Свеќата на сајтот е опишана како “забавна, прекрасна, секси и прекрасно неочекувана”. Во описот на производот стои и објаснување како дошло до креирање на истата.

“Сè започна како шега помеѓу парфимериите “Douglas Little” и “GP” – тие работеа на мирисот, а таа кажа: “Уффф, ова мириса како моето меѓуножје”. Од тоа произлезе забавен, прекрасен и секси мирис”.

Мирисот е опишан како мешавина од гераниум, цитрусен бергамот и кедар во комбинација со роза, а се додава и дека тој претставува “фантазија, заводливост и софистицирана топлина”.

Останати вести од Радио Милева