Радио Милева

Се жени бившиот на Гоца Тржан: Иван Маринковиќ ја побара за сопруга учесничката на „Парови“

Се жени бившиот на Гоца Тржан: Иван Маринковиќ ја побара за сопруга учесничката на „Парови“
фото: александра јовановиќ/драган кадиќ

Поранешниот сопруг на Гоца Тржан, Иван Маринковиќ изгледа планира да заплива во брачните води и ја побара за сопруга Јелена Илиќ која ја запозна во реалното шоу во „Парови“.

Нивната бурна врска во која преовладуваа многу кавги и физички пресметки се смири откако излегоа од реалното шоу.

Пред новата сезона тие одлучиле да ја официјализираат врската. Имено, Маринковиќ ја однесел Јелена во еден ресторан каде што ја побара својата партнерка за жена.

Јелена била воодушевена кога го видела прстенот на тортата.

„Бебо моја, те сакам најмногу“ напиша Маринковиќ во описот на фотографијата.

За потсетување, Иван беше во брак со Гоца Тржан со кого има ќерка.

Останати вести од Радио Милева