Радио Милева

Се зборува дека Милица Тодоровиќ е сериозно болна, а таа застана пред камера и ја кажа вистината

Се зборува дека Милица Тодоровиќ е сериозно болна, а таа застана пред камера и ја кажа вистината
фото:инстаграм/милица тодоровиќ

Во српските медиуми, одекна веста дека пејачката Милица Тодоровиќ е сериозно болна.

Иако таа не реагира на шпекулации, овој пат не можеше тоа да го игнорира и се огласи на социјалните мрежи:

– Добро, дали сте нормални?! Каква болест, што ми наметнувате?! Соберете се, ве молам, затоа што почнавте да претерувате! Ве молам, не си играјте со сериозни работи и не ми привлекувајте зло, вели Милица во видео обраќањето.

Колку целата оваа приказна ја погоди Милица, потврдува и фактот што таа направи видео во кое уште еднаш се обрати на јавноста на истата тема.

фото:инстаграм/милица тодоровиќ

– Мислам дека секогаш сум имал фер соработка со секого и дека никогаш не сум се покажала лошо кон некого во која било смисла и затоа сметам дека не е во ред. Болеста е нешто што е многу сериозно и му благодарам на Бога, јас не сум болна. Јас сум жива и здрава – рече Тодоровиќ со намера да стави точка на невистинките кои се пишуваат за неа.

Инаку, се повеќе српски јавни личности реагираат за невистините приказни кои секојдневно се пишуваат во жолтиот печат.