Радио Милева
патриотски безобразна

Се’ за Хрватска: Нивес Целзијус на малодушните неверници им го покажа средниот прст!

Се’ за Хрватска: Нивес Целзијус на малодушните неверници им го покажа средниот прст!

Фудбалското полуфинале меѓу Англија и Хрватска го следеа многу јавни личности и навиваа за својот фаворит.

Хрватската пејачка и актерка, атрактивната  Нивес Целзијус на својот Инстаграм профил покажа како се навива за боите на својата земја.

Патем и ги искара сите оние што неверуваа во поголем успех и сметаа дека доволно е и тоа што Хрватите на СП стигнале до полуфинале, па за време на натпреварот со Англија им порача:

„Еве вака, во следниот еден час, на оние кои се задоволни со четвртото место им го покажувам средниот прст. Ние сме светски прваци“ – напиша Нивес на социјалните мрежи.