Радио Милева

Се уште е заводник и има 48 години: Еве како денес изгледа момчето на Саманта од „Сексот и градот“ (фото)

Се уште е заводник и има 48 години: Еве како денес изгледа момчето на Саманта од „Сексот и градот“ (фото)
фото:профимедиа

Актерот Џејсон Левис во популарната серија „Сексот и градот“ го глумеше неодоливиот Смит Џерод, кој успеа да ја „смири“ Саманта Џонс.

Заводникот денес има 48 години, изгледа малку поинаку, но се уште важи за секс симбол.

фото:профимедиа

Во серијата заштитен знак му бепе русата коса до рамена. Тој сега носи модерна, кратка фризура, а го следи и трендот да има брада.


Инаку, по крајот на серијата тој сними неколку филмови, а во „Running Wild“ негова партнерка беше Шерон Стоун.

Останати вести од Радио Милева