Радио Милева

Се спореди со Кери Бредшо: Водителката на „Брза кујна“ пред камери во пижами (фото)

Се спореди со Кери Бредшо: Водителката на „Брза кујна“ пред камери во пижами (фото)

ТВ водителката на кулинарското шоу „Брза кујна“, Александра Илиевска, периодов е доста активна со објавување фотографии на социјалните мрежи.

Деновиве ги праша своите следбеници дали повтопрно да ги направи шишките по кои стана препознатлива, а пак сега инспирирана од модните трендови за похрабрите, покажа дека и таа може да изгледа како Кери Бредшо од „Сексот и градот“ или актерката Сара Џесика Паркер.

фото:принтскирн/инстаграм

Имено, Александра пред камерите на „Брза кујна“ застана облечена во свилени темни пижами и напиша:

-Таа чекори во Њујорк, а јас во Скопје…но и двете во пижами, напиша водителката.

Моделот не многу потсетува на пижами, а Александра ги искомбинира на неколку начини.

фото:принтскрин/инстаграм

Како ви се допаѓа?