Радио Милева
изгледа непрепознатливо

Се сеќавате ли на Ранду од „Касандра“? Денес има 60 години и изгледа непрпознатливо (фото)

Се сеќавате ли на Ранду од „Касандра“? Денес има 60 години и изгледа непрпознатливо (фото)
фото: Профимедиа

Сигурно се сеќавате на Касандра и Ранду од познатата серија што ја освои нашата публика и беше една од најпопуларните твновели.

Славниот Ранду, на која Касандра му беше ветена невеста, беше смртно заљубен во неа, а актерот кој го играше денес е непрепознатлив.

Актерот Хенри Сото денес има 60 години, а судејќи според фотографиите, денес тој дури и не личи на славниот лик од серијата.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by HENRY SOTO (@henrysotooficial)

Иако го паметиме по неговата долга црна коса, Хенри денес има пократка коса, а има и брада и мустаќи.

Сепак, дури и по толку многу години, многумина го поврзуваат со Касандра, а тој самиот не заборави на својата славна улога, па често објавува снимки од оваа серија. Денес, Хенри игра во театар и се занимава со хуманитарна работа.

Останати вести од Радио Милева