Радио Милева

Се сеќавате ли на победникот на „Операција триумф“? Денес изгледа вака (фото)

Се сеќавате ли на победникот на „Операција триумф“? Денес изгледа вака (фото)

Харизматичниот Аднан Бабајиќ сите го паметиме по победата во музичкото шоу „Операција триумф“, но денес може да го гледаме во други изданија.

Аднан и понатаму е во музичките води, па наместо да биде популарен на јавната сцена тој свири по свадби и клубови во Чикаго каде што се пресели поради својата избраничка Лејла.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Adnan Babajic (@adnanbabajic) on

„Многу пишуваа дека сум ја запуштил својата кариера, но тоа не е точно. Ме бараат луѓето од просторите на поранешна Југославија“ изјави неодамна Аднан.

Инаку, Аднан неодамна ја објави песната „Кани сузо“ каде што може да забележиме дека има плус 15 килограми.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Adnan Babajic (@adnanbabajic) on