Радио Милева

Се самоуби внукот на Елвис Присли!

Се самоуби внукот на Елвис Присли!
фото: Принтскрин

Бенџамин Кио (27), внукот на Елвис Присли се самоубил во својата вила во Калабасас.

Бенџамин бил пронајден со рана од огнено оружје. Полицијата соопшти дека станува збор за самоубиство, но се уште не се познати деталите.

Кио беше син на Лиза Мари Присли, ќерката на Елвис и Присила Присли.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Lisa Marie Presley (@lisampresley) on

„Лиза Мари е скршена. Бенџамин беше центар на нејзиниот свет“, соопшти семејството.

Лиза Мари во бракот со Дени ја доби ќерката Рајли и Бенџамин на која им ја посвети песната „Storm and grace“.

Останати вести од Радио Милева