Радио Милева

Се роди Дарен: Тамара стана мајка по вторпат, а еве ја и првата фотографија од бебето (фото)

Се роди Дарен: Тамара стана мајка по вторпат, а еве ја и првата фотографија од бебето (фото)

12. 12.2018 е големиот ден за пејачката Тамара Тодевска и нејзиното семејство, денот кога на свет дојде бебето Дарен.

Тамара и сопругот Александар станаа родители по вторпат, а нивната ќеркичка Хана си доби браче и наедно најубавиот новогодишен подарок.

Мама Тамара веднаш по породувањето среќната вест ја сподели со својата армија следбеници, обожаватели и пријатели на социјалните мрежи, а честитките се редеа до недоглед.

Веднаш откако дојде на свет, Дарен ја имаше и првата фотографија заедно со мама која го покри неговото лиценце со симбол од срце, а нешто подоцна сподели уште една фотографија од нејзината рака и малото раче на Дарен.

Честитки од редакцијата на Вистина.мк! Нека Дарен биде жив и здрав, да ги радува мама, тато и дада целиот живот!

фото:printscreen/instagram

Останати вести од Радио Милева