Радио Милева

Се разведоа по 10 години брак, а вака изгледаа Емина и Мустафа на свадбата (фото)

Се разведоа по 10 години брак, а вака изгледаа Емина и Мустафа на свадбата (фото)

По 10 години брак, неодамна се разведе музичкиот пар Емина Јаховиќ и Мустафа Сандал. Парот беше 10 години во брак, а пред тоа беа 4 години во врска. Емина и Мустафа заедно имаат два сина, Јаман и Јавуз.

Поради децата тие се во добри пријателски односи. Исто така во медиумите се шпекулираше дека Емина започала нова врска, меѓутоа овие информации не се потврдени од страна на пејачката.

Инаку, на социјалните мрежи се појави фотографија од свадбата на Емина и Мустафа. Тие се венчаа на 13 јануари, 2008 година, а за нивната свадба пишуваше цел свет.

 

View this post on Instagram

 

#eminajahovic #yenge #mustafasandal #artists #turkey #jugoslavija #nostalgija

A post shared by @ foto.nostalgija on