Радио Милева

Се породи познатата холивудска актерка (фото)

Се породи познатата холивудска актерка (фото)

Кејт Хадсон и нејзиното момче Дени Фуџикава станаа родители на нивното прво дете, односно ќерка.

За име на ќерката го одбраа Рани Роуз Хадсон Фуџикав, а актерката откри зошто го одбрале ова име.

„Ја крстивме ќерката по нејзиниот дедо, Рон Фуџикав. Рон беше прекрасен човек и на сите ни недостига“, објасни Кејт.

Исто така актерката сподели и емотивна порака.

„Сите сме добро и сите сме среќни. Благодарам на семјствата кои ни праќаат љубов“ напиша Хадсон.

 

View this post on Instagram

 

She’s here 💕

A post shared by Kate Hudson (@katehudson) on