Радио Милева

Се породи Нина Сеничар, а еве ја и првата фотографија од нејзината наследничка Нора (фото)

Се породи Нина Сеничар, а еве ја и првата фотографија од нејзината наследничка Нора (фото)
фото:нина сеничар/инстаграм

Српската актерка,модел и водителка Нина Сеничар се породи пред четири дена и за првпат стана мајка. Нина роди девојче кое го доби името Нора Грејс Елис.

-И така нашите животи добија нова смисла- порача таа преку социјалните мрежи, каде ја објави и првата фотографија од бебето.

фото:нина сеничар/инстаграм

-Добредојде, Нора Грејс елис, пристигнуваат честитки од сите страни.

фото:нина сеничар/инстаграм

Инаку, Нина веќе извесен период живее во Америка заедно со својот сопруг, а сега и во проширен состав.

Останати вести од Радио Милева