Радио Милева
таа за прв пат, тој по вторпат - родители

Се породи манекенката Софија Милошевиќ: Српскиот фудбалски ас Лука Јовиќ одново стана татко, еве кој пол е бебето (ФОТО)

Се породи манекенката Софија Милошевиќ: Српскиот фудбалски ас Лука Јовиќ одново стана татко, еве кој пол е бебето (ФОТО)

Српскиот фудбалски репрезентативец и играч на Реал Мадрид, Лука Јовиќ вчера стана татко по втор пат.

Неговата свршеница, манекенката и топ модел Софија Милошевиќ се породи  во Шпанија, поточно во Мадрид, што Јовиќ го потврди на својот Инстаграм со фотографија од породилиштето.


Јовиќ на доби уште еден син, овој пат прво чедо со Софија, бидејќи претходно веќе има вонбрачно машко дете со манекенката Анѓела Маниташевиќ.

 

Останати вести од Радио Милева