Радио Милева

Се породи Хилари Даф, а на ќерката и даде невообичаено име

Се породи Хилари Даф, а на ќерката и даде невообичаено име

Познатата холивудска актерка, Хилари Даф вчера на својот Инстаграм профил објави дека се породила претходниот четврток, 25 октомври и дека добила ќерка.

Таткото на нејзината ќерка е пресреќен поради приновата и веќе ја нарекува “мала принцеза“, а актерката го откри името на ќерката која ќе се вика Бенкс Вајолет  Блер.

Парот не е во брачна заедница, а на прашањето за бракот тие велат дека имаат во план, но сега е најважно детето.

Од претходниот брак со Мајк Комри, актерката го има синот Лука.