Радио Милева
Пресреќни

Се породи ѕвездата на „Гранд“: На свет донесе ќерка, а еве кое име со партнерот го избраа за наследничката (фото)

Се породи ѕвездата на „Гранд“: На свет донесе ќерка, а еве кое име со партнерот го избраа за наследничката (фото)
фото:инстаграм принтскрин

Sвездата на „Гранд“ Катарина Нина Јовановиќ се породи и на свет донесе девојче.

Катарина преку социјалните мрежи откри дека имал ќерка со избраниот Филип, а гордите родители на наследничката им го дале името Сара.

Сара е име од хебрејско потекло, добиено од зборот Сарај, што значи „принцеза, владетел, висока жена“.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Nina (@nina_jovanovic95)

Веднаш следеа бројни честитки за пејачката и нејзината посилна половина, кои не ја кријат својата среќа поради приновата.

Останати вести од Радио Милева