Радио Милева

Се породи Џиџи Хадид: „Нашето девојче веќе ни го промени светот“

Се породи Џиџи Хадид: „Нашето девојче веќе ни го промени светот“
фото: Инстаграм

Манекенката Џиџи Хадид својот труднички стомак првпат го покажа додека комуницираше со фановите во живо на „Инстаграм“.

„Ова е мојот стомак“ изјави тогаш и го покажа трудничкото стомаче.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Gigi Hadid (@gigihadid) on

Таа својота прва бремност ја криеше од очите на јавноста, а сега на социјалните мрежи сподели радосни вести.

Имено, Џиџи Хадид се породи и стана мајка на девојче.

„Нашето девојче ни се придружи овој викенд и веќе го промени нашиот свет“, напиша манекенката.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Gigi Hadid (@gigihadid) on

Останати вести од Радио Милева