Радио Милева
пристигна принова

Се породи Цеце од Телма, а еве кое име го одбра за наследникот (фото)

Се породи Цеце од Телма, а еве кое име го одбра за наследникот (фото)
фото: Принтскрин/цецетодосовска

Македонската водителка Цеце Трајковска Тодосовска која публиката ја памети по Утринската програма на ТВ Телма, се породи.

фото: Принтскрин/цецетодосовска

Таа и нејзиниот сопруг Стојанче Тодосовски за првпат станаа родители, односно добија син.

Со убавата вест на социјалните мрежи се пофали сопругот на Цеце, кој објави стори, а таа го шерна на својот „Инстаграм профил“.

фото: принтскрин/инстаграм/галама

Според објавите на социјалните мрежи, бебето се вика Бодан.

 

фото: принтскрин/инстаграм/галама

„ Знам дека и двајцата ќе го дадеме нашиот максимум да бидеме посветени родители“, изјави водителката во една прилика.

Потсетуваме, Цеце и Стојанче во 2018 година запливаа во брачните води.

Честитки, да е живо и здраво синчето!

Останати вести од Радио Милева